Gitara Jazzowa:O serwisie

Z serwisu Marek Bliziński, Gitara Jazzowa.
Skocz do: nawigacja, szukaj

Podstawowe informacje

Serwis www.blizinski.pl jest oparty na książce Marka Blizińskiego p.t. Gitara Jazzowa.

Książka została wydana po raz pierwszy w 1983 roku. Drugie wydanie zostało zrealizowane z inicjatywy Janusza Popławskiego, w roku 1993.

Maciej i Beata Blizińscy, spadkobiercy praw autorskich do treści książki, postanowili publicznie udostępnić ją, nieodpłatnie, na licencji GNU FDL, w Internecie. Celem tej akcji jest ułatwienie dostępu młodym muzykom, gitarzystom jazzowym, cennych informacji o ich instrumencie. Jednocześnie, treść książki została "odmrożona" i jest obecnie dostępna dla uaktualnień i rozwoju.

Serwis ten jest tak skonstruowany technicznie, aby każdy internauta mógł dodać lub poprawić jej treść, bez żadnychg formalności, klikając na przycisk "edytuj" znajdujący się u góry każdej podstrony. W ten sposób serwis jest otwarty na rozwój, oparty o aktywność polskiej internetowej społeczności gitarzystów.

Stan obecny

Serwis zawiera już całą zawartość tekstową książki. Nuty, ilustracje i fotografie zostały częściowo umieszczone. Nie ma jeszcze jasności co do prawnych możliwości publikacji niektórych ilustracji oraz fotografii w Internecie. Być może zajdzie konieczność wymiany tych ilustracji na inne lub całkowitego usunięcia ich.

Zawartość książki została przeredagowana, aby była dobrze dopasowana do internetowej formy publikacji. Polega to na dzieleniu tekstu na podstrony i wzajemnym linkowaniu tych podstron.

Wykonywanie zmian w artykułach

Artykuły znajdujące się w tym serwisie są otwarte do edycji, można również tworzyć nowe. Pomimo, że serwis www.blizinski.pl zawiera wiele informacji, zawsze jest coś co można dodać lub zmienić.

Wszystkie zmiany wprowadzane na stronach są przeglądane i w razie potrzeby poprawiane lub usuwane.

Ze względu na spam edycja bez zalogowania została zablokowana. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś zostać edytorem strony, skontaktuj się ze mną w celu założenia konta.